Новини спорту.

16 черв. 2015
Дніпропетровські спортсмени вибороли 10 медалей на чемпіонаті України з боротьби на поясах. У Дніпропетровську пройдуть Всеукраїнські юнацькі змагання з вітрильного спорту. Криворізькі ліцеїсти стали срібними призерами Всеукраїнських змагань з військово-прикладних видів спорту.

Дніпропетровські спортсмени вибороли 10 медалей на чемпіонаті України з боротьби на поясах

Чемпіонат України з боротьби на поясах (Алиш) проходив у Черкасах. За першість у ньому змагалися понад 80 спортсменів з 14 областей країни. Дніпропетровщину представляли 10 учасників, які вибороли 3 золоті, 4 срібні та 3 бронзові медалі, та посіли друге загальнокомандне місце. Про це повідомили в департаменті фізичної культури і спорту, сім’ї та молоді Дніпропетровської облдержадміністрації.
   Зазначимо, що сучасний Алиш є вертикальним видом боротьби. На офіційних змаганнях учасники одягнені в єдину форму, яка складається з куртки синього чи зеленого кольору та білих штанів. Поверх куртки пов’язується пояс, за який супротивники мають постійно тримати один одного.
Від інших видів боротьби на поясах Алиш відрізняється способом тримання пояса. Перед захватом борці повинні обгорнути пояси один одного навколо своїх зап’ястків. Існують два стилі, в яких дозволяється чи забороняється проведення прийомів ногами. Останній є менш популярним, більшість змагань проводиться у першому зі стилів, який ще називають «вільним».
Правила досить прості: суперники хапають один одного за пояси та намагаються зробити кидок супротивника на спину. Дозволяється проводити кидки, підніжки, підсікання, звалювання та активні накриття з положення «стійка при захваті двома руками за пояс супротивника». За кидки нараховуються бали від 1 до 6, залежно від того, як саме супротивник падає на мат. Перший із учасників, який набере 6 балів, стає переможцем. У зміст боротьби на поясах входить проведення прийомів зі стійки (крім переводів) з захопленням на пояс. Мета – кинути, звалити на килим або накрити суперника. Дозволяється проводити прийоми ногами. Прийом виконується з падінням борця, який проводить прийом. Після його проведення, сутичка зупиняється і прийом оцінюється. Якщо не була присуджена чиста перемога, сутичка поновлюється в центрі килима з вихідного положення. Правила боротьби нічиєї не передбачають.
На сьогодні на Дніпропетровщині таким видом боротьби займається 36 спортсменів, з якими працює один тренер.

У Дніпропетровську пройдуть Всеукраїнські юнацькі змагання з вітрильного спорту

З 18 по 21 червня у Дніпропетровську відбудуться Всеукраїнські юнацькі змагання з вітрильного спорту, переможці якого виборюватимуть першість на чемпіонаті Європи і світу. Про це повідомили у департаменті фізичної культури і спорту, сім’ї та молоді Дніпропетровської облдержадміністрації.
   Відкриття змагань відбудеться 18 червня о 10.00 на базі яхт-клубу «Січ» (вул. Набережна Перемоги, 77-Б), а закриття та нагородження переможців – 21 червня о 17.00.
На Дніпропетровщині для забезпечення підготовки спортсменів з вітрильного спорту працює 13 тренерів, які тренують 337 спортсменів, з них: 1 – у вищому навчальному закладі; 38 – у ДЮСШ; 9 – у Дніпропетровській школі вищої спортивної майстерності, 319 – у спортивних клубах.

Криворізькі ліцеїсти стали срібними призерами Всеукраїнських змагань з військово-прикладних видів спорту

Збірна Криворізького ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою виборола друге місце VI Всеукраїнської спартакіади військових ліцеїв з військово-прикладних видів спорту. Представники Дніпропетровщини стали одними з кращих серед 15 команд із різних куточків України. Про це повідомили в департаменті освіти і науки облдержадміністрації.
   Команда юних патріотів Криворізького ліцею-інтернату показала високі результати у 3 із 7 видів першостей. Найкраще ліцеїсти впоралися з бігом на 100 метрів, бігом на 3 тисячі метрів, подоланням смуги перешкод.
Крім того, учасники Всеукраїнської спартакіади змагались у підтягуванні на перекладині, плаванні на 50 метрів, метанні гранати Ф-1 на дальність, стрільбі з пневматичної гвинтівки та загальній контрольній вправі.
За підсумками всіх етапів чемпіонату збірна Кривого Рогу посіла ІІ місце. Також І і ІІІ місця розподілили між собою команди Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою і Сумського державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені Харитоненка.
VI Всеукраїнська спартакіада з військово-прикладних видів спорту пройшла на початку червня на Рівненщині. П’ятиденний чемпіонат зібрав понад сотні молодих спортсменів України.

Дніпропетровщина – друга на командному чемпіонаті України з легкоатлетичних багатоборств

У Кіровограді пройшов командний чемпіонат України з легкоатлетичних багатоборств. У змаганнях взяли участь 454 спортсмени з 27 команд країни. Дніпропетровщину представляли 32 спортсмени. Збірна області зайняла друге загальнокомандне місце з багатоборств. Про це повідомили в департаменті фізичної культури і спорту, сім’ї та молоді.
  Переможцями та призерами у командному чемпіонаті України стали:
І місце: Іван Єрьомін (стрибки з жердиною), Олександр П’ятниця (метання спису), Катерина Козлова (стрибки з жердиною);
ІІ місце: Альона Шамотіна (метання молоту), Юлія Должкова (біг 100 м з бар’єрами), Артем Казбан (біг 3000 м), Вікторія Клочко (метання диску);
ІІІ місце: Катерина Кравченко (потрійний стрибок), Юлія Башманова (біг 100 м з бар’єрами), Вікторія Калюжна (біг 3000 м з перешкодами).