Новини спорту.

12 квіт. 2016
З прицілом на Ріо: дніпропетровські паралімпійці вибороли майже 350 медалей цього року. .Богатирські бої: двоє важкоатлетів Дніпропетровщини змагатимуться за медалі на Чемпіонаті Європи в Норвегії.

З прицілом на Ріо: дніпропетровські паралімпійці

вибороли майже 350 медалей цього року

Дніпропетровські паралімпійці готуються до літньої ХV Паралімпіади, яка пройде у вересні у Бразилії. Відомо, що в Ріо у складі національних команд поїдуть волейболісти та футболісти. Також гарантовано представлятимуть Україну наші спортсмени з пауерліфтингу та параканое. З початку року паралімпійці регіону вже здобули майже 350 медалей різного ґатунку, повідомили в управлінні молоді і спорту Дніпропетровської ОДА.
   Ліцензію на Паралімпійські Ігри-2016 в Ріо-де-Жанейро здобула жіноча збірна України з волейболу (сидячи). Половина команди – спортсменки із Дніпропетровщини.
   «Квиток» до Бразилії у кишені і футбольної команди. У ній грають чоловіки з ураженнями опорно-рухового апарату. Вісімка – з Дніпропетровщини.
   Іменні паралімпійські ліцензії вже отримали спортсмени з пауерліфтингу. Це заслужений майстер спорту України Лідія Соловйова та майстер спорту України міжнародного класу Марина Копійка. Свою «бойову вдачу» дівчата довели на Кубку світу. Соловйова здобула золото, Копійка піднялася на другу сходинку п’єдесталу пошани.
   Дніпропетровчанка Світлана Купріянова завоювала бронзову медаль на Чемпіонаті світу з параканое, який проходив у Італії. Завдяки цій нагороді спортсменка представлятиме Україну в Ріо. Високі результати на змаганнях показали Наталія Лагутенко й Олександр Гречко. Вони також поїдуть на Паралімпійські Ігри-2016.
    Продовжуються відбори з академічного веслування, легкої атлетики, дзюдо. Є шанси отримати омріяні ліцензії у шести дніпропетровських плавців-паралімпійців.
  Активно готуються до бразильських стартів чотири спортсмени з кульової стрільби. Дніпропетровські стрілки-паралімпійці добре виступили на Кубку світу, що проходив цьогоріч у Таїланді. Золото у суперниці з Кореї виборола наша землячка Ірина Ляху.
   Літня ХV Паралімпіада пройде у вересні 2016 року у Бразилії. Українські паралімпійці планують взяти участь у змаганнях з 15 видів спорту.
     Цього року дніпропетровські паралімпійці вже здобули майже 350 медалей різного ґатунку.
   До складу параолімпійських збірних команд України з різних видів спорту входять 154 дніпропетровських спортсменів.

Лідія Соловйова, заслужений майстер спорту України за пауерліфтингу

Світлана Купріянова здобула бронзу на Чемпіонаті світу з параканое.

Богатирські бої: двоє важкоатлетів Дніпропетровщини

змагатимуться за медалі на Чемпіонаті Європи в Норвегії

У норвезькому Форде стартував Чемпіонат Європи з важкої атлетики. Національну збірну представляють сім жінок та п’ять чоловіків. Двоє спортсменів презентують Дніпропетровщину. Про це повідомили в управлінні молоді і спорту Дніпропетровської ОДА.
    У цьогорічній континентальній першості з важкої атлетики візьме участь рекордна кількість учасників – 411 з понад 40 країн.
  До складу української команди увійшли спортсмени обласної школи вищої спортивної майстерності. Це дніпродзержинець Сергій Тагіров та дніпропетровець Олег Прошак.
    Перший змагатиметься у ваговій категорії до 105 кг, другий – понад 105 кг.
 Обидва – майстри спорту міжнародного класу, неодноразові чемпіони та призери всеукраїнських і міжнародних змагань.
   Зокрема, минулоріч Олег Прошак вперше за понад 20 років став чемпіоном Європи з важкої атлетики. На змаганнях у Грузії дніпропетровський спортсмен здобув перемогу в суперважкій вазі. Він виборов бронзу у ривку з результатом 200 кг, золото у поштовху, здолавши 235 кг. Підсумком стала медаль найвищого ґатунку з результатом у 435 кг.
    Чемпіонат Європи важкої атлетики – ліцензійний. Спортсмени змагатимуться за «квитки» на літні Олімпійські Ігри-2016 у Ріо-Де-Жанейро, Бразилія.